plywanie-niemowlat-header-2

PŁYWANIE NIEMOWLĄT

Pływanie dla niemowląt to zajęcia cieszące się coraz większą
popularnością wśród rodziców i ich maluszków. 

________

Udowodniono, że ćwiczenia w wodzie już od wieku niemowlęcego mają ogromny wpływ na rozwój psychomotoryczny dziecka. Maluchy świetnie bawią się w wodzie, czując się przy tym  bezpiecznie, gdyż rodzice towarzyszą im przez cały czas trwania zajęć.

Po dziewięciu miesiącach spędzonych w wodach płodowych dzieci  rodzą się nie znając strachu przed wodą. Im szybciej więc zaczną naukę, tym lepiej. Większość dzieci może rozpocząć naukę pływania między czwartym, a piątym miesiącem życia. Około 6 miesiąca dzieci zaczynają siadać i w wodzie będą starały się robić to samo. Pomiędzy ósmym, a dziewiątym miesiącem dzieci często boją się wody i wszystkiego, do czego nie są przyzwyczajone. Można zatem założyć, że im starsze dziecko rozpocznie naukę pływania, tym więcej jego obaw trzeba będzie przełamywać. Nie oznacza to oczywiście, że na rozpoczęcie zajęć, gdy dziecko skończy 6 miesięcy, jest za późno.

Lubelska Szkoła Pływania organizuje kursy pływania niemowląt od 2010 r. Od tego czasu odbyło się już przeszło 20 edycji kursów. Maluchy, które rozpoczynały z nami przygodę z pływaniem obecnie uczęszczają do grup doskonalących umiejętności pływackie poszczególnymi stylami.

Do zajęć pływania niemowląt wykorzystuje się specjalne metody. Trenerzy oraz instruktorzy pływania prowadzący w naszej szkole zajęcia z niemowlakami odbyli specjalistyczne, potwierdzone certyfikatami kursy doszkalające z zakresu prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt. Organizowane przez nas od 4 lat kursy pływania niemowląt składają się z określonej liczby zajęć i są prowadzone według opracowanego przez nas programu, którego kolejne etapy pozwalają dzieciom na opanowanie nowych umiejętności pływackich. Zajęcia dla najmłodszych dzieci polegają na stopniowym oswajaniu z wodą, a w miarę upływu czasu wprowadzamy w grupach ćwiczenia pozwalające opanować pierwsze umiejętności pływackie. Już po kilku zajęciach dzieci nurkują, a my podczas zajęć możemy zrobić zdjęcia podwodne, do których osoby uczestniczące w naszych kursach mają ciągły dostęp. W zajęciach razem z dzieckiem uczestniczy oczywiście rodzic lub opiekun.

Zajęcia prowadzimy na basenie CRS UP (przy ul. Głębokiej). Pływalnia spełnia rygorystyczne wymogi dla basenów, w których mogą być prowadzone zajęcia z niemowlakami oraz małymi dziećmi. Temperatura wody wynosi 32-33 stopnie.

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać